Emrah Adaklı

Kıbrıs Girişim ve Kariyer Merkezi

Emrah Adaklı 1981 yılında Adana’da doğdu. Lisans eğitimini burslu olarak kazandığı Yakın Doğu Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde 2007 yılında tamamladıktan sonra aynı üniversitede Türk Dili Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini 4.00 yüksek şeref derecesiyle tamamlayarak Türk Dili Bilim Uzmanı unvanını almıştır. Yeni Türk Dili ABD’nda doktora tez aşamasındaki eğitimi devam ediyor.

Yapı Kredi Yayınları Kitap-lık, Türk Edebiyatı Vakfı Yayınları Türk Edebiyatı, Varlık Yayınları Varlık, Dil ve Edebiyat Derneği Yayınları Dil ve Edebiyat, Hece Yayınları Hece, Server Vakfı Yayınları Edebiyat Ortamı, Hayal Bilgisi dergilerinde; köşe yazıları, incelemeleri, makaleleri ve eser tanıtım yazıları yayımlanmaktadır.

2011 yılında uluslararası hekemli Turkish Studies dergisinde, Kütahyalı Abdurrrahman Fevzi Efendi’nın Mikyasu’l-Lisan Kıstasu’l-Beyan Adlı Eseri Üzerine Bir İnceleme adlı makalesi yayımlanmıştır. 2004-2007 yılı arası KKTC Yakın Doğu Üniversitesi’nde Adana Temsilcisi, 2007-2011 yılları ise Tanıtım Halkla İlişkiler Merkezi’nde Üniversite Temsilcisi, Tanıtım ve Halkla İlişkiler Merkezi Müdür Yardımcılığı, Rektörlük Basın Danışmanlığı, bazı fakültelerin YÖK zorunlu Türk Dili derslerini ve bazı seçmeli dersler vererek Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış olup, American Association for Higher Education & Accreditation tarafından “Yükseköğretim Uzmanlığı ve Student Coach Öğrenci Eğitim Danışmanı” olarak yetkilendirilmiştir.

IJLA International Journal Language Academy’ nin Dış İlişkiler Koordinatörlüğünü yürütmektedir. 2012 yılından bu yana Girne Amerikan Üniversitesi’ nde Yükseköğretim Uzmanı, Tanıtım ve Pazarlama Müdürü olarak 2016 yılında Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi Kurumsal İletişim ve Strateji Daire Başkanı olarak, şimdi ise Uluslararası Final Üniversitesi’nde Rektör Danışmanı görevini sürdürmektedir.
Aynı zamanda birçok banka ve şirketin işe alım mülakat komisyonlarında üyeliği vardır.

VİDEOLAR